Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Langoliers

The Langoliers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bacall to Arms

Bacall to Arms

1946
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The End

The End

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honkytonk Man

Honkytonk Man

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wilk

Wilk

2023
×
Edit this entry  
10
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Order No. 027

Order No. 027

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Comrade Kim Goes Flying

Comrade Kim Goes Flying

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Fiction

American Fiction

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Card

Wild Card

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Book of Sal Paradise

Book of Sal Paradise

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Message

The Message

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One More Shot

One More Shot

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smuggling in Suburbia

Smuggling in Suburbia

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Close Range

Close Range

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Accident Man: Hitman's Holiday

Accident Man: Hitman's Holiday

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Afire

Afire

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love

Love

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
(Tommy-Chat Just E-mailed Me.)

(Tommy-Chat Just E-mailed Me.)

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
Ville Marie

Ville Marie

2009
×
Read the review Edit this entry