Jack has logged 18 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Good Morning Karachi

Good Morning Karachi

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Machete

Machete

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aftershock

Aftershock

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Errors of the Human Body

Errors of the Human Body

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jobs

Jobs

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Everything Is Going Fine

And Everything Is Going Fine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry