Jack has logged 42 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ida

Ida

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Match Point

Match Point

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Host

The Host

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
Read the review Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Read the review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
Read the review Edit this entry  
18
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
Killing American Style

Killing American Style

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
The Signal

The Signal

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Night Moves

Night Moves

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Maleficent

Maleficent

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Weekend

Weekend

1967
×
Read the review Edit this entry  
14
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
Read the review Edit this entry  
10
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
09
Made in USA

Made in USA

1966
×
Read the review Edit this entry  
09
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
OJ: The Musical

OJ: The Musical

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borgman

Borgman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
R100

R100

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Story of Children and Film

A Story of Children and Film

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lilting

Lilting

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sublime and Beautiful

The Sublime and Beautiful

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alphaville

Alphaville

1965
×
Read the review Edit this entry  
04
1982

1982

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
River of Fundament

River of Fundament

2014
×
Read the review Edit this entry