• Vivarium

    ★★★★

  • The Deeper You Dig

    ½

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Siren

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Wounds

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • IO

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Plagues of Breslau

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Final Wish

  • Look Away

    ★★★

  • Monster Party

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Starfish

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Head Count

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Lie

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Mara

    ★★½

  • Mile 22

    ★★½

  • The Festival

    ★★★

  • May the Devil Take You

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Extinction

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½