Sort by

Greg has logged 388 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Edit this entry  
26
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mosaic

Mosaic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pickpocket

Pickpocket

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Prince: Sign o' the Times

Prince: Sign o' the Times

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Death Wish

Death Wish

2018
×
Edit this entry  
01
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gotti

Gotti

2018
×
Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Edit this entry  
09
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
28
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Early Man

Early Man

2018
×
★★
Edit this entry