Sort by

Greg has logged 58 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Locating Silver Lake

Locating Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
30
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Piercing

Piercing

2018
×
Edit this entry  
29
Songbird

Songbird

2018
×
Edit this entry  
29
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Fake Tattoos

Fake Tattoos

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Most Assassinated Woman in the World

The Most Assassinated Woman in the World

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Solis

Solis

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Diving

Diving

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★★★
Edit this entry  
27
Osaka Elegy

Osaka Elegy

1936
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
The Dummy

The Dummy

1982
×
Edit this entry  
26
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Parting Glass

The Parting Glass

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
Edit this entry  
24
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luk'Luk'I

Luk'Luk'I

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Name Is Myeisha

My Name Is Myeisha

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Weightless

Weightless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★★
Edit this entry