Gregor has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry