• Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★★

  • The Invisible Thread

    ★★

  • Surviving Paradise: A Family Tale

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Cat Burglar

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Russell Howard: Lubricant

    ★★★½

  • Smyrna my Beloved

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Robin Robin

    ★★½

  • Diana: The Musical

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★

  • You vs. Wild: Out Cold

    ★★★½

  • Pokémon Evolutions

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★½

  • Umbrella

    ★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Barbie: Princess Adventure

    ★½

  • Windup

    ★★★★½

  • Flex

    ★★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★