RSS feed for Greg
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Night of the Living Dead 3D

Night of the Living Dead 3D

2006
×
Edit this entry  
30
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
Edit this entry  
29
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
Edit this entry  
29
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★
Edit this entry  
28
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
Edit this entry  
27
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
Edit this entry  
25
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Edit this entry  
25
The Psychic

The Psychic

1977
×
Edit this entry  
25
Stolen

Stolen

2012
×
Edit this entry  
24
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
Edit this entry  
24
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
Edit this entry  
24
The Proposition

The Proposition

2005
×
Edit this entry  
23
Coffy

Coffy

1973
×
Edit this entry  
23
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
Edit this entry  
22
Chris D'Elia: Man on Fire

Chris D'Elia: Man on Fire

2017
×
Edit this entry  
22
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
Edit this entry  
22
Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

2017
×
Edit this entry  
21
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
Edit this entry  
19
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
Edit this entry  
18
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Allied

Allied

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
México Bárbaro II

México Bárbaro II

2017
×
★½
Edit this entry  
16
The Relic

The Relic

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
Vortex

Vortex

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Inner Scar

The Inner Scar

1972
×
Read the review Edit this entry  
15
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Frankenstein Meets the Space Monster

Frankenstein Meets the Space Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Rainbow

The Rainbow

2019
×
Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
11
Puzzle

Puzzle

1974
×
★★½
Edit this entry  
10
Madonna and the Breakfast Club

Madonna and the Breakfast Club

2019
×
Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
10
Killer Kid

Killer Kid

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
10
Wanted Sabata

Wanted Sabata

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★
Edit this entry  
09
The Return of the Vampire

The Return of the Vampire

1943
×
★★½
Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
The Core

The Core

2003
×
Edit this entry  
08
Disciples of the 36th Chamber

Disciples of the 36th Chamber

1985
×
★★
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry