• Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Gamemaster

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Mule

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Origin Story

    ★★★

  • Blockers

    ★★

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Suburbicon

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★