Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Line Goes Up - The Problem With NFTs

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★