Sort by

anya jane has logged 31 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fun Size

Fun Size

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
30
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Edit this entry  
28
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crunch Time

Crunch Time

2017
×
½
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Le Ride

Le Ride

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sleepless

Sleepless

2017
×
Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
08
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
Edit this entry  
06
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
Edit this entry  
03
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry