anya has logged 26 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read prior review Edit this entry  
31
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
Read the review Edit this entry  
31
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Moves

Night Moves

2013
×
Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
Edit this entry  
07
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry