anya has logged 40 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Smog Journeys

Smog Journeys

2015
×
Edit this entry  
31
The Burial of Kojo

The Burial of Kojo

2018
×
Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Girl

Girl

2018
×
Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Edit this entry  
12
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Pictures from a Gallery

Pictures from a Gallery

1976
×
Edit this entry  
10
Apotheosis

Apotheosis

1972
×
Edit this entry  
09
Bagatelles

Bagatelles

1977
×
Read the review Edit this entry  
09
Mayan

Mayan

1974
×
Edit this entry  
09
Metathesis

Metathesis

1974
×
Edit this entry  
09
Galaxies

Galaxies

1974
×
Edit this entry  
09
Mirage

Mirage

1974
×
Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Respire

Respire

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Eden

Eden

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
PlayTime

PlayTime

1967
×
Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Greta

Greta

2018
×
Edit this entry  
01
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
Read the review Edit this entry