Grey the Dot has logged 25 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trick 'r Treat: Making Friends

Trick 'r Treat: Making Friends

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yuki's Sun

Yuki's Sun

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deathwatch

Deathwatch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry