• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Extraction

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Little Women

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Hustlers

    ½

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • The Lion King

    ½

  • We Are All Together

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

  • Rahman 1400

  • The Warden

    ★★½

  • A Hairy Tale

    ★★★

  • Just 6.5

    ★★

  • Extreme Job

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • We Like You Miss Yaya

    ½

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Centipede

    ½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Everybody Knows

  • Khargiush

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★½

  • Pig

    ★★★

  • Confiscation

    ½

  • Oxidan

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Sperm Whale: Roya's Selection

    ½

  • Italy Italy

    ½

  • I, Tonya

    ★★½

  • Negar

    ★★

  • It

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ½

  • No Date, No Signature

    ★★

  • Loveless

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★