• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Aswang

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Serenity

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Skin

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★