RSS feed for Griffin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spielberg

Spielberg

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
The Commuter

The Commuter

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Spanglish

Spanglish

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Faces Places

Faces Places

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Novitiate

Novitiate

2017
×
Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Work

The Work

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
Read prior review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Read the review Edit this entry  
12
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Mudbound

Mudbound

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
02
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
Edit this entry  
01
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Post

The Post

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry