• The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • The Grudge

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • IO

  • Glass

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Tau

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • 1922

    ★★★

  • The Ritual

    ★★

  • It

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Cars 3

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • iBoy

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★