Sort by

Mike has logged 115 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gehenna: Where Death Lives

Gehenna: Where Death Lives

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians

Guardians

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twice Dead

Twice Dead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Read the review Edit this entry  
27
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
19
UHF

UHF

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Outpost

Outpost

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sector 7

Sector 7

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Molly Hartley

The Haunting of Molly Hartley

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Evil

The Evil

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Q

Q

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Castle

Nightmare Castle

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Djinn

Djinn

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry