Sort by

Ryan has logged 29 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Stray Cat Rock: Wild Jumbo

Stray Cat Rock: Wild Jumbo

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trout

The Trout

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paranoia

Paranoia

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Room in Town

A Room in Town

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
France

France

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Le bel esprit

Le bel esprit

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Almost Human

Almost Human

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
So Sweet... So Perverse

So Sweet... So Perverse

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coup de Torchon

Coup de Torchon

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cult

Cult

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry