Sort by

grogan has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bedtime Navigation

Bedtime Navigation

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry