Sort by

grogan has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Homework

Homework

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
So Can I

So Can I

1975
×
★★
Edit this entry  
21
Two Solutions for One Problem

Two Solutions for One Problem

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
Recess

Recess

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
He Killed Us

He Killed Us

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry