Sort by

Greg has logged 28 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★
Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
One in the Chamber

One in the Chamber

2012
×
½
Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Laughing Gravy

Laughing Gravy

1931
×
★★★
Edit this entry  
14
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★★
Edit this entry