• Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★½

  • Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Justice League

    ★½

  • How the Beatles Changed the World

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Teen Titans: The Judas Contract

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Justice League Dark

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Collateral Beauty

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½