• Minions: The Rise of Gru

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★