Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster

Monster

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry