Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Bones and All

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Invisible Man

  • His House

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Primal

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Us

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Marrowbone

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Endless

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Get Out

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • The Void

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★½