• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Epistolar

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Ana e Vitória

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Bright

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Movie of My Life

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Shangri-La Suite

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Blair Witch

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Restless Love

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • The Odyssey

    ★★★½

  • The Jungle Book

  • Deadpool

  • Where I Grow Old

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • 3 Generations

  • Hot Girls Wanted

    ★★★★

  • Furious 7

  • Mistress America

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Comet

    ★★★★½

  • Paddington

  • Over the Garden Wall

  • The Way He Looks

    ★★★

  • Divergent

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

  • Her

    ★★★½

  • The Wolverine

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Hangover Part III

  • Fast & Furious 6

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • The First Time

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

  • Rat Fever

    ★★★½