Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Allure

Allure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rings

Rings

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry