gsmoss has logged 98 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bloody Reunion

Bloody Reunion

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Tag-Along

The Tag-Along

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Shadow

Shadow

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Baskın

Baskın

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aftermath

Aftermath

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Highway

Highway

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★
Edit this entry  
04
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
12
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Road

The Road

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lucky

Lucky

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Transit

Transit

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Yummy

Yummy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Milius

Milius

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Collector

The Collector

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alena

Alena

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fall: The Wonderful and Frightening World of Mark E. Smith

The Fall: The Wonderful and Frightening World of Mark E. Smith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Savage Youth

Savage Youth

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
New Order: Decades

New Order: Decades

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry