RSS feed for G.S. Pallas
  • The Stunt Double

    ½

  • Da 5 Bloods

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Valley Girl

    ½

  • TFW NO GF

  • Extraction

  • Out of Shadows

    ★★

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • The Hunt

    ½

  • Devs

    ½

  • The Way Back

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

  • Created Equal: Clarence Thomas in His Own Words

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • Horse Girl

  • Possessor

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Boys State

  • Miss Americana

    ½

  • Bad Boys for Life

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Last Christmas

    ½

  • Frozen II

  • Let It Snow

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • The Forest of Love

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Earthquake Bird

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ½

  • The Trayvon Hoax: Unmasking the Witness Fraud that Divided America

    ★★

  • Battle at Big Rock

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Ordinary Love

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

  • Hustlers

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • Full Force

  • Ready or Not

    ★★

  • Weathering with You

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★