Sort by

Geoff has logged 27 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
McQ

McQ

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry