Sort by

gstiger has logged 248 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Best Man

The Best Man

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A*P*E

A*P*E

1976
×
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A*P*E

A*P*E

1976
×
Read the review Edit this entry  
17
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spellbound

Spellbound

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Häxan

Häxan

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry