Sort by
  • Do Revenge

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Purple Hearts

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ½

  • Men

    ½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Zola

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

  • Ready or Not

    ★★★

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Unstoppable

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Benjamin

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • The Meg

  • Billionaire Boys Club

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½