Graham has logged 81 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bats

Bats

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★
Edit this entry  
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Them

Them

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Edit this entry  
28
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Raven

The Raven

1935
×
★★★
Edit this entry  
24
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
22
2025: The World Enslaved By A Virus

2025: The World Enslaved By A Virus

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
Edit this entry  
21
Panic

Panic

1978
×
Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Lupin the Third: The Legend of the Gold of Babylon

Lupin the Third: The Legend of the Gold of Babylon

1985
×
Edit this entry  
18
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
White Echo

White Echo

2019
×
Edit this entry  
16
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Timing with Jo Firestone

Good Timing with Jo Firestone

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★
Edit this entry  
13
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
Read the review Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Cut of the Dead – Mission: Remote

One Cut of the Dead – Mission: Remote

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Munkie

Munkie

2021
×
Read the review Edit this entry