Sort by

Gualter has logged 414 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Storks

Storks

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon

Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Josh Widdicombe: What Do I Do Now...

Josh Widdicombe: What Do I Do Now...

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hollow Point

The Hollow Point

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Joe Lycett: That's the Way, A-Ha, A-Ha, Joe Lycett

Joe Lycett: That's the Way, A-Ha, A-Ha, Joe Lycett

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Romesh Ranganathan: Irrational Live

Romesh Ranganathan: Irrational Live

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Daniel Tosh: People Pleaser

Daniel Tosh: People Pleaser

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

Marvel: 75 Years, From Pulp to Pop!

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Mystery Date

Mystery Date

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Some Guy Who Kills People

Some Guy Who Kills People

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Attack of the 50 Ft. Woman

Attack of the 50 Ft. Woman

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
Out on a Limb

Out on a Limb

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Morons from Outer Space

Morons from Outer Space

1985
×
★★½
Edit this entry  
24
Ticks

Ticks

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
A Fairly Odd Christmas

A Fairly Odd Christmas

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
'Twas the Night Before Bumpy

'Twas the Night Before Bumpy

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Robbie the Reindeer: Legend of the Lost Tribe

Robbie the Reindeer: Legend of the Lost Tribe

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Bucktown

Bucktown

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Distant Cousins

Distant Cousins

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Tyson

Tyson

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Doppelganger

Doppelganger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meridian

Meridian

1990
×
★★½
Edit this entry  
20
Secret Agent 00 Soul

Secret Agent 00 Soul

1990
×
★★
Edit this entry  
20
Vice Academy 4

Vice Academy 4

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Vice Academy Part 3

Vice Academy Part 3

1991
×
★★½
Edit this entry  
20
Vice Academy Part 2

Vice Academy Part 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Fatal Vows: The Alexandra O'Hara Story

Fatal Vows: The Alexandra O'Hara Story

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kickin' It Old Skool

Kickin' It Old Skool

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Nick Offerman: American Ham

Nick Offerman: American Ham

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Dead Rising: Endgame

Dead Rising: Endgame

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Devil in the Flesh

Devil in the Flesh

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
IS: Infinite Stratos 2 - World Purge-hen

IS: Infinite Stratos 2 - World Purge-hen

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Arrested Development Documentary Project

The Arrested Development Documentary Project

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Living End

The Living End

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Breakfast of Champions

Breakfast of Champions

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Infinite Stratos 2: Long Vacation Edition

Infinite Stratos 2: Long Vacation Edition

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Defiance

Defiance

1980
×
★★★
Edit this entry