RSS feed for Tim
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry