RSS feed for guillermogi
  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • We Are Your Friends

    ½

  • Irrational Man

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Blue Jasmine

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★★½

  • Small Time Crooks

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★

  • Fight Club

    ★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★

  • Smoke

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • Manhattan Murder Mystery

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Crimes and Misdemeanors

    ★★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • She's Gotta Have It

    ★★★★

  • After Hours

    ★★★★

  • Scarface

    ★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★½

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Serpico

    ★★★★

  • Mean Streets

    ★★★½

  • Greetings

    ★★½

  • The Big Shave

    ★½

  • The Birds

    ★★★

  • Rear Window

    ★★★★½