Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Potato: The Story of The Wiggles

Hot Potato: The Story of The Wiggles

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
15
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
Edit this entry  
14
Superlopez

Superlopez

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Filthy McNastiest: Apocalypse Fuck!

Filthy McNastiest: Apocalypse Fuck!

2005
×
Edit this entry  
10
Terror at Blood Fart Lake

Terror at Blood Fart Lake

2009
×
Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Birdemic 3: Sea Eagle

Birdemic 3: Sea Eagle

2022
×
½
Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Bomb Baby

Love Bomb Baby

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Flash

The Flash

2023
×
★½
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
15
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Close

Close

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Rock

The Rock

1996
×
Edit this entry  
05
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spinning Gold

Spinning Gold

2023
×
Edit this entry  
30
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★½
Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emily

Emily

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry