• The Holdovers

    The Holdovers

    ★★★★★

    so much humanity, simplicity, sorrow, love, and genuine warmth.

    we need movies like this more than ever.

  • Killers of the Flower Moon

    Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

    finally some good fucking food

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★½

    sundance kid is literally me on Wednesday nights

  • Heat

    Heat

    ★★★★½

    told you i’m never going back…… to waiting 4 years to watch a fucking a masterpiece. worth the wait.

  • Love Bomb Baby

    Love Bomb Baby

    ★★★★★

    coming soon!

  • Nathan for You: Finding Frances

    Nathan for You: Finding Frances

    things will never be the same

  • Bottoms

    Bottoms

    ★★★½

    Diary of 12 Angry Wimpy Lesbian Terrorists

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★½

    Superbad but for kids and every character is McLovin

  • Talk to Me

    Talk to Me

    ★★★★

    snapchat users in 2023:

  • The Godfather

    The Godfather

    ★★★★★

    now i am become ken

  • Blue Beetle

    Blue Beetle

    ★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    latino representation 💙

    chapulín colorado cameo erupted the theater (extra half star for the heartwarming post credit scene)

  • Talk to Me

    Talk to Me

    ★★★½

    cant believe this finally arrived. the fact that some of my favorite youtubers back when i was in middle school made an a24 film blows my mind. i remember hearing about this movie being in development ages ago 😭

    so proud of these guys. dreams do come true.