• Malignant

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Amor bandido

    ★★★

  • Virtual Reality

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Silk Road

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Carroceros

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Coven

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • So Much Love to Give

    ★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • The Horror Crowd

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★★

  • The Great Heist

    ★★★★

  • Nasha Natasha

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Toxic

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • The Dose

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Young Hunter

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Furtive

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★