Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Styles: Behind the Album - The Performances

Harry Styles: Behind the Album - The Performances

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry