guinamos has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aswang

Aswang

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunod

Sunod

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunod

Sunod

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Beyond The Mountain

Beyond The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leon in Wintertime

Leon in Wintertime

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mugaritz B.S.O.

Mugaritz B.S.O.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lonely Encounter

Lonely Encounter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inabe

Inabe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A City Called Macau

A City Called Macau

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nasir

Nasir

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sisterhood

Sisterhood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shiraz: A Romance of India

Shiraz: A Romance of India

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over

Over

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Egg

Egg

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toto

Toto

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No One Left Behind

No One Left Behind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ramen Shop

Ramen Shop

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry