• All Too Well: The Short Film

  • Bergman Island

  • The Worst Person in the World

  • Soul

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • Normal People

  • The Father

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

  • A Mind Sang

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★

  • The Egg

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Someone, Somewhere

    ★★★★½

  • Nimic

  • Weathering with You

    ★★★

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Pain and Glory

  • Love at Second Sight

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Lady J

    ★★★½

  • Never Look Away

    ★★★½

  • Bergman: A Year in a Life

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Us and Them

    ★★★

  • Grass

    ★★★★★

  • An Elephant Sitting Still

  • 303

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • The Only Living Boy in New York

    ★★★★½

  • Something Useful

    ★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Tony Robbins: I Am Not Your Guru

  • Frantz

  • Your Name.

    ½

  • Now You See Me 2

  • Paterson

    ★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★

  • Things to Come

  • Zootopia

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • A Man Called Ove

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • My King

  • Demolition

  • Summertime

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★½

  • Inside Out

  • The Little Prince

  • Youth

    ★★★½

  • Insurgent

  • 45 Years

  • Mistress America

  • Ex Machina

  • The Interview

  • PK

  • Comet

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Olive Kitteridge