• Butterflies

    ★★★★★

  • Mustang

    ★★★

  • The Suicide Shop

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Where Do We Go Now?

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ½

  • The Dreamers

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★★

  • Days of Being Wild

    ★★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • As Tears Go By

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½