• Hey There!

  • Paper Lives

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Leyla Everlasting

  • Ethos

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★★

  • Invisible to the Eye

    ★★

  • Weasel

    ★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★

  • Ghosts

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★½

  • Luxor

    ★★★

  • Phases of Matter

  • You Know Him

    ★★★★

  • İris

    ★★

  • A Yellow Animal

    ★★★

  • Comidark Films 2: Insane

  • Comidark Films 2: The Pawn

  • Bad Boys for Life

  • The Way We Are

    ★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • My Sister

  • Breath

  • Doctor Sleep

  • Omar and Us

  • Steppe

  • Love, Spells and All That

    ★★★

  • Topal Şükran'ın Maceraları

    ★★★

  • You've Got Murder

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★★

  • Comidark Films: In Between

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • Witch Trilogy 13+

  • The Irishman

    ★★★

  • Eavesdropper

    ★★

  • Keeping the Bees

  • Chronology

  • Commitment

    ★★

  • Passed by Censor

  • Girl with No Mouth

  • The Antenna

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Other Lamb

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Mute

    ★★½

  • The Son

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

  • La Belle Indifference

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Pavarotti

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Noah Land

    ★★½