Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Fractured

Fractured

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Weasel

Weasel

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
25
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Horse Memories

Black Horse Memories

2016
×
Edit this entry  
22
38

38

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
North

North

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Press

Press

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Siyah Karga

Siyah Karga

2016
×
Edit this entry  
20
Bride of the Earth

Bride of the Earth

1968
×
★★★½
Edit this entry  
11
Daredevil

Daredevil

2003
×
½
Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Oblivion

Oblivion

2013
×
★½
Edit this entry  
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★½
Edit this entry  
26
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Transformers

Transformers

2007
×
Edit this entry  
23
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Goodbye Lover

Goodbye Lover

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
½
Edit this entry  
16
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hey There!

Hey There!

2021
×
Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
18
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Antenna

The Antenna

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
25
Jîn

Jîn

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Love and Revolution

Love and Revolution

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
İris

İris

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Eavesdropper

Eavesdropper

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Ghosts

Ghosts

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
My Sister

My Sister

2019
×
Edit this entry  
17
Last Harem

Last Harem

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Nobody's Home

Nobody's Home

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry