RSS feed for gustavobruh

gustavobruh has logged 146 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Long Shot

Long Shot

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
19
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Chicago

Chicago

2002
×
★★
Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry