• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • O Ego de Egas

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rage

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Al Berto

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

  • The Young Karl Marx

    ★★★★